THE BEST SIDE OF LECZENIE JASKRY WARSZAWA

The best Side of leczenie jaskry warszawa

The best Side of leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Mimo iż irydotomia laserowa nie jest skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym, po jej wykonaniu mogą wystąpić pewne powikłania. Zaliczamy do nich m.in. przejściowy wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego po zabiegu, stan zapalny wewnątrz gałki ocznej i uszkodzenie nabłonka rogówki.

W bardziej zaawansowanych postaciach jaskry stosuje się leczenie chirurgiczne: trabekulektomię – udrożnienie kąta przesączania przez wytworzenie przetoki, oraz głęboką sklerektomię, która ułatwia odpływ płynu bez otwierania przedniej komory oka.

Uwaga: Jaskra wtórna to forma jaskry znanego pochodzenia, powodującego wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Natomiast jaskra pierwotna nie ma znanego źródła wzrostu ciśnienia w gałce ocznej, zwykle nie daje objawów, a częstość jej występowania wzrasta z wiekiem.

Najnowszą procedurą, stosowaną w chirurgii jaskry jest zabieg wszczepienia miniaturowego implantu ExPress, który implantowany jest pod spojówkę lub pod płatek twardówki. Podobnie jak trabekulektomia, implant ułatwia odpływ płynu wewnątrzgałkowego i tym samym obniża ciśnienie w oku.

Szczególnie po 40. roku życia, kiedy ryzyko zachorowania na jaskrę rośnie, warto systematycznie odwiedzać okulistę i przeprowadzać badania pod kątem występowania jaskry, by wykryć jakiekolwiek nieprawidłowości na możliwie wczesnym etapie i podjąć skuteczne leczenie, które zahamuje jej dalszy rozwój.

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie jaskry w warszawskich placówkach:

Wspominaliśmy już krótko jakie czynniki mogą zwiększać ryzyko wystąpienia jaskry. Warto opisać je nieco szerzej, pamiętając jednak o tym, że choroba ta może rozwinąć się u każdego człowieka. Szczególnie naraż1 są jednak osoby, mające wysokie ciśnienie w oku — leczenie jaskry warszawa tylko okulista może to wykryć podczas kompleksowego badania.

Jaskra jest chorobą, która nie jest całkowicie uleczalna, ale dzięki nowoczesnym metodom leczenia można zahamować submitęp schorzenia oraz znacznie poprawić jakość widzenia u pacjenta. Celem leczenia jest zmniejszenie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

W zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania jaskry, leczenie rozpoczyna się albo od wdrożenia specjalnych kropli, których celem jest redukcja ciśnienia w gałce ocznej, albo od zabiegu laserowego: selektywnej trabekuloplastyki laserowej w przypadku jaskry otwartego kąta lub też irydotomii w przypadkach zamkniętego kąta.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Zgadzam sięDowiedz się więcej

Jaskra to choroba nerwu wzrokowego. Dokładnej przyczyny powstawania jaskry nie odkryto, przypuszcza się, że spowodowana jest zaburzeniem odpływu cieczy wodnistej z oka. Ciecz wodnista to substancja wypełniająca przednią komorę oka. Ma za zadanie odżywianie rogówki i soczewki oraz odprowadzanie z oka szkodliwych produktów przemiany materii.

Operacja jaskry nie poprawia widzenia. Jej zadaniem ma być zmniejszenie ciśnienia w oku i tym samym spowolnienie procesu uszkodzenia nerwu wzrokowego. Niektóre zabiegi operacyjne niestety mogą powodować pogorszenie widzenia. Dlatego zawsze należy dobrać zabieg do konkretnego przypadku.

Ponieważ główną przyczyną dolegliwości związanych z jaskrą jest wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, leczenie ma na celu przede wszystkim jego obniżenie.

Można powiedzieć, że zaburzenia w obrębie kąta przesączania są wyznacznikiem dalszego postępowanie. Jeśli kąt przesączania jest wąski, wykonuje się irydotomie laserowe w tęczówce, czyli zabieg który przeciwdziała wzrostom ciśnienia wewnątrzgałkowego i zabezpiecza oczy przed pogorszeniem widzenia.

Report this page